Rodzinny Park Przygód Górecznik

  • gokarty.jpg
  • zagrody.jpg
  • zamek.jpg

Tor gokartowy

Chcesz być jak Robert Kubica? Odwiedź już 1 maja Rodzinny Park Przygód Górecznik i poczuj zew natury prawdziwego kierowcy. Nasz rodzynek w F1, a ostatnio zapalony rajdowiec, też zaczynał od gokartów :) Od nowego sezonu taka atrakcja dostępna jest w naszej ofercie! 

Czytaj więcej...

Wypożyczalnia rowerów

Nowo otwarta wypożyczalnia rowerów umożliwia w ekologiczny sposób podróżowanie przez malownicze tereny Doliny Baryczy oraz obszary Natura 2000. Komfortowe rowery zapewniają jazdę na wysokim poziomie. Dodatkowo każdy otrzyma mapkę ze szlakami rowerowymi, która pomoże odkryć najdalej położone zakątki Doliny Baryczy.

Czytaj więcej...

Zagrody ze zwierzętami

A w nich m. in. strusie, dziki, kozy i kucyki. Nakarm je razem z nami. Jesteśmy blisko przyrody.

Czytaj więcej...

Dojenie krowy

Skąd się bierze mleko? Nasza krowa sprawi, że Dzieci nie będą już miały wątpliwości! Nasza krowa to krowa, którą można bez strachu doić

Czytaj więcej...

Taras widokowy

Taras widokowy na restauracji Wigwam to najwyższy punkt w Rodzinnym Parku Przygód Górecznik, z którego przez lunetę możecie podziwiać przepiękne obszary Natura 2000 i występujące na nim gatunki ptactwa.

Czytaj więcej...

Dmuchane atrakcje

Dmuchany zamek, na którym każde dziecko spożytkuje nadmiar nagromadzonej energii.

Czytaj więcej...

Świat bajek

Zajrzyjcie do domku Smerfów, zróbcie zdjęcie w karocy Kopciuszka i posłuchajcie bajki przy chatce Czerwonego Kapturka. Przenieście się razem z nami w świat niezapomnianych bajek.

Czytaj więcej...

Plac zabaw

Statek piracki, karuzela i inne atrakcje, które rozwijają wyobraźnię i pozwolą aktywnie spędzić czas.

Czytaj więcej...

Ścieżka edukacyjno-muzealna

Ścieżka edukacyjno-muzealna prezentująca rozwój wsi i rybactwa w Dolinie Baryczy rozciąga się wzdłuż stawu „Górecznik”. Na ścieżce można zobaczyć historyczne eksponaty w postaci dawnych maszyn i urządzeń związanych z wsią i rybactwem.

Czytaj więcej...

Gigantyczny „Atlas grzybów polskich”

Marzyliście kiedyś, by kapelusze grzybów były tak wielkie, by schować się pod nimi jak krasnale? Teraz możecie to zrobić! Tylko u nas grzyby jadalne i trujące w gigantycznym rozmiarze – tak łatwo je zapamiętać i nauczyć się rozróżniać!

Czytaj więcej...

Ścieżka Edukacyjna Owadów

Owady są zwierzętami, które odniosły największy sukces ewolucyjny – to pierwsze zwierzęta lądowe, a ich rola dla współczesnego ekosystemu jest nieoceniona. Chcecie, aby Wasza lekcja biologii była ciekawsza? Koniecznie sprawdźcie jak wyglądają czułki biedronki, szczypce skorka pospolitego i aparat gębowy mrówki powiększone kilkaset razy! Te i wiele innych ogromnych owadów czekają na Was i zdradzą Wam o sobie nie jedną tajemnicę!

Czytaj więcej...