BLOG

Hotel Górecznik*** dzieli od najsłynniejszego bocianiego gniazda w Polsce dosłownie żabi skok. Spacer z naszego obiektu do centrum Przygodzic zajmie Ci jedynie 20 minut. Oferujemy Ci możliwość podziwiania tych pięknych ptaków w ich okresie lęgowym. Po drodze do Przygodzic spotkasz je na przygodzickich łąkach, gdzie szukają pożywienia. "Pakiet bocianoluba" w naszym hotelu to idealne rozwiązanie dla miłośników tych zwierząt. To prawdopodobnie pierwszy i na razie jedyny taki pakiet. Skorzystaj z wyjątkowej okazji. Zapraszamy do gminy Przygodzice. 

 Blisko Przygodzic

Spacer z malowniczo położonego Hotelu Górecznik*** do najsłynniejszego bocianiego gniazda w Polsce to sama przyjemność. Wędrówka zajmuje nieco ponad 20 minut. Cel znajduje się w samym centrum równie malowniczo położonej miejscowości Przygodzice. To siedziba gminy, a samo bocianie gniazdo znajduje się na kominie kotłowni budynku Urzędu Gminy. Poniżej mapka z Google Maps pokazująca dokładną trasę wędrówki. 

 

 

Spacer do centrum Przygodzic może okazać się samą przyjemnością. Już na terenie samego kompleksu Górecznik znajdują się niezamieszkałe bocianie gniazda. Idąc w stronę Przygodzic, po lewej stronie jest kolejne gniazdo tych ptaków. Od lat gniazduje tam bociania para, więc jest to dodatkowa okazja do obserwowania tych ptaków. Podczas spaceru do monitorowanego gniazda w Przygodzicach wystarczy spojrzeć na lewo. Zobaczymy tam słynne przygodzickie łąki, gdzie gniazdujące w okolicy bociany zdobywają pokarm. Jeśli dobrze traficie, to będziecie mogli zobaczyć jak bociek dostojnie poluje m.in.: na płazy. Poniżej zdjęcia gniazda przy drodze oraz przygodzickich łąk dzięki uprzejmości www.gminaprzygodzice.info

Wizyta w samych Przygodzicach to już czysta przyjemność. Obok Urzędu Gminy, w głębi pięknego małego Skwerku Luitre wnosi się komin, a na nim zlokalizowane jest bocianie gniazdo. Nadarza się aktualnie idealna pora na to, aby przysiąść na ławeczce i podziwiać los bocianiej pary. Internauci nazwali ich Przygoda i Dziedzic. Mało wrażeń? W gminie Przygodzice jest w sumie kilkanaście bocianich gniazd. Można zrobić sobie turnee po wszystkich. 

"Pakiet Bocianoluba", który oferuje Hotel Górecznik*** to nie tylko możliwość obcowania z przyrodą, którą na co dzień można za pomocą przekazu internetowego oglądać jedynie na ekranie komputera. Z gminy Przygodzice wyjedziecie z głową pełną pięknych wspomnień, ale także gadżetów. Mamy dla Was w ramach "Pakietu Bocianoluba" nie tylko nocleg z wyżywieniem, ale także film Artura Homana "Kraina 1000 bocianów" oraz kilka suwenirów od Urzędu Gminy w Przygodzicach. Artur Homan to przyrodnik pochodzący z pobliskiego Ostrowa Wielkopolskiego. 

 

Specjalnie dla bocianolubów stworzyliśmy interaktywną mapę opartą o wiedzę własną oraz dane z aplikacji Google Maps. Udostępniamy ją każdemu, kto wykupi u nas "Pakiet bocianoluba". To lokalizacje bocianich gniazd, na których w ostatnich latach widziano gniazdujące pary bocianów. Polecamy ją zarówno w wersji na komputer, jak i na smartfony. Każdy, kto zamówi pakiet otrzyma ją także w wersji papierowej. 

 

W CENIE PAKIETU:

 • nocleg w komfortowych pokojach
 • śniadanie  w formie bufetu szwedzkiego z widokiem na staw "Górecznik"
 • monitorowany parking
 • film dvd " Kraina 1000 Bocianów " Artura i Saturniny Homan
 • film dvd "Gmina Przygodzice"
 • oficjalna mapka Gminy Przygodzice 
 • mapka z zaznaczonymi gniazdami bocianów oraz dostęp do elektronicznej wersji mapy (laptopy i smartfony)

UDOGODNIENIA:

 • nieograniczony dostęp do wi-fi
 • Karczma Górecznik 
 • bliskość natury Doliny Baryczy
 • ponad 1000 metrów utwardzonej ścieżki wokół kompleksu (bieganie, rolki, jogging, spacery)

 

SPRAWDŹ PROPOZYCJĘ POBYTU na http://hotel.gorecznik.pl i REZERWUJ ON-LINE:

575-311-322

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2022 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search