BLOG

W poniedziałek 29 marca oficjalnie rozpoczęliśmy 2. bociani sezon na Góreczniku. Właśnie w tym dniu pojawił się na gnieździe przy Karczmie pierwszy bocian. Zmęczony usiadł i odpoczął po długiej wędrówce. Witamy serdecznie.

Nasz bociek wciąż samotny. Regułą jest, że do gniazda zazwyczaj jako pierwsze przylatują samce, a dopiero po kilku dniach dołączają samice.

Czy nasz górecznikowy bociek jest przedstawicielem płci brzydkiej? Tego nie wiemy, bo u tych ptaków dymorfizm płciowy (widoczne różnice w budowie zewnętrznej i wewnętrznej samca i samicy jednego gatunku) jest bardzo słaby.
Innymi słowy: bardzo trudno rozróżnić czy dany osobnik jest panem czy panią, ale jest taki jeden moment, w którym możemy się o tym przekonać - to gody, których spodziewamy się po przylocie drugiego osobnika (osobniczki).
Czekamy, trzymamy kciuki 😉 Na zdjęciu nasz (na razie samotnik) o poranku 31 marca. To jakie imię mu nadamy? Propozycje możecie wysyłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2022 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search