BLOG

Paniom z Klubu Seniora „Pałacyk” ze Żmigrodu ostatnio dopisywał humor. Nie dość, że spędziły na Góreczniku cały aktywny dzień, dowiedziały się podczas warsztatów kulinarnych jak przygotować każdą rybę w aromatycznym i chrupiącym cieście, to jeszcze miały okazje poznać tajniki związane z odpowiednią etykietą przy stole. A to było dopiero preludium przed dancingiem połączonym z karaoke w naszej sali bankietowej, noclegiem oraz biesiadą folklorystyczną w pobliskim Folwarku Jeździeckim „Jurand” z udziałem Kapeli Koźlarskiej z Przygodzic. Połączyliśmy w tej ofercie dla seniorów usługi sygnowane certyfikatem Dolina Baryczy Poleca. 

Żar lał się z nieba, gdy 17 sierpnia w Hotelu Górecznik*** pojawiły się członkinie Stowarzyszenia Klubu Seniora „Humorek” ze Żmigrodu. Po zakwaterowaniu, chwilowym odpoczynku i odświeżeniu się warsztaty kulinarne dla seniorek przeprowadzili szef kuchni Karczma&Hotel*** Górecznik Roman Wegnerowicz oraz kucharz Tomasz Kujawski. Utytułowani kucharze pokazywali w jaki sposób przyrządzić rybę w cieście, podzielili się także know-how oraz zdradzili tajniki przyrządzania chrupiącego ciasta, które nadaje każdej rybie wyjątkowego smaku. Po obiedzie oraz deserze z naszych rzemieślniczych lodów Panie ze Żmigrodu powróciły do sali bankietowej, aby tam usłyszeć z ust szefa sali bankietowej Mateusza Bąkiewicza oraz doświadczonego kelnera Tadeusza Kościuszko kilka słów na temat etykiety przy stole. Seniorki utrwaliły nabytą wcześniej wiedzę i uzupełniły ją o kilka nieznanych do tej pory informacji. Było o sztućcach, talerzach, serwetkach, dekoracjach, a także o winach i ich sposobie serwowania. 

Podczas poobiedniego spaceru uczestniczki szkolenia miały okazję zapoznać się też z ofertą edukacyjną i rekreacyjną Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji „Górecznik”. Po obiekcie oprowadził je Tomasz Wojciechowski, specjalista ds. marketingu oraz członek kapituły Dolina Baryczy Poleca opowiadając historię obiektu oraz zdradzając ofertę edukacyjną i rekreacyjną parku, który szczyci się prestiżowym certyfikatem Dolina Baryczy Poleca. 

Aktywny dzień aktywne seniorki zakończyły kolacją serwowaną w naszej sali bankietowej oraz dancingiem połączonym z karaoke.  Muzykę serwował DJ Maciej Sibilski, a dania wspomniani wcześniej Roman Wegnerowicz oraz Tomasz Kujawski. Warto nadmienić, że seniorki ze Żmigrodu miały okazję spróbować wyśmienitych przekąsek szefa kuchni. 

Kolejny aktywny dzień dla grupy ze Żmigrodu rozpoczął się od śniadania hotelowego, podczas którego grupa Pań miała okazję zapoznać się z produktem regionalnym, jakim jest pieczywo naszego Partnera GS Przygodzice. Doskonałe wypieki podajemy codziennie na świeżo Gościom hotelowym. Łącząc naszą ofertę z ofertą pobliskiego Folwarku Jeździeckiego „Jurand” z Przygodziczek stworzyliśmy okazję dla całej grupy ze Żmigrodu, aby oprócz pobytu na Góreczniku zaznajomili się z lokalną kulturą oraz tradycjami folklorystycznymi. W folwarku grupa miała okazję uczestniczyć w warsztatach folklorystycznych prowadzonych przez Kapelę Koźlarską działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Instruktorka tańca Agata Niedzielska uczyła seniorki tańca, a do tańca przygrywali grupie Roman Gosławski oraz Leszek Łuczak (oboje Panowie tworzą Kapelę Boćki). Warsztaty okraszone były poczęstunkiem, który przygotował Folwark Jeździecki „Jurand”. 

Pozytywnym opiniom i zachwytom nie było końca. Panie ze Żmigrodu obiecały, że wrócą do Gminy Przygodzice już prywatnie ze swoimi rodzinami. 

W Dolinie Baryczy lubimy i przede wszystkim umiemy współpracować. Kompleksowa oferta turystyczna oparta o regionalne walory oraz współpraca pomiędzy podmiotami wcale nie musi oznaczać konkurencji. Przy umiejętnym opracowaniu i przede wszystkim znalezieniu wspólnych mianowników można stworzyć ciekawą ofertę opartą o to, co w Dolinie Baryczy najlepsze. Bogata oferta warsztatowo-szkoleniowa, oferta noclegowa, oferta gastronomiczna i oferta kulturalna - z tych możliwości skorzystały Panie ze Żmigrodu. Wszystkie te usługi oferowane są przed podmioty, które zrzeszają się w znaku Dolina Baryczy Poleca: Karczma&Hotel*** Górecznik, (certyfikowana oferta gastronomiczna z ryb słodkowodnych oraz oferta noclegowa), Rodzinny Park Przygód Górecznik (oferta warsztatowa), Folwark Jeździecki „Jurand” z Przygodziczek (certyfikowane oferty edukacyjna oraz rekreacyjna - turystyka konna) oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach (certyfikat na ofertę kulturalną). 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2022 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search