BLOG

W przyjaznej atmosferze, wśród sprawdzonych Partnerów rozmawia się o przyszłości bardzo owocnie. Wszystko dlatego, że ostatnich kilka lat spędziliśmy w Dolinie Baryczy na owocnej współpracy. Po pierwsze się poznaliśmy, po drugie zaufaliśmy sobie, a po trzecie zaczęliśmy realnie współpracować. Działaliśmy na wielu płaszczyznach: promocyjnej, wizerunkowej, biznesowej, gospodarczej, proekologicznej, a i pewnie na wielu innych nienazwanych także. Pora na nowe rozdanie i rozmowę o przyszłości. 

Rozmawiamy w Dolinie Baryczy o przyszłości. Nie tylko znaku Dolina Baryczy Poleca, ale przyszłości na wielu płaszczyznach: turystycznej, promocyjnej, rozwojowej oraz przede wszystkim ekologicznej. Partnerstwo dla Doliny Baryczy, które koordynuje na naszym obszarze całą spójną politykę jest w przededniu programowania na nowy okres. Spotkania takie jak ostatnio w Folwarku Jeździeckim Jurand mają za zadanie poznać potrzeby branżowe, które pomogą stworzyć nową strategię na lata 2023 - 2027.  Już dziś wiadomo, że pieniędzy nie tylko dla przedsiębiorców będzie mniej. Naszym zadaniem jest wskazanie kierunku, w którym chcemy iść. Naszym zdaniem powinniśmy pogłębiać współpracę. 

Gdzie jesteśmy dziś? Mamy silny i rozpoznawalny znak Dolina Baryczy Poleca, w którym chodzi o wzajemne poszanowanie, konstruktywną rozmowę, ale także granie do jednej bramki: silny turystycznie obszar to dobro dla wszystkich Partnerów, nawet tych, którzy na co dzień ze sobą konkurują. To, co piszemy jest na pierwszy rzut oka mówieniem czegoś na okrągło, ale z ogółu przechodzimy teraz do szczegółu. 

W Dolinie Baryczy wierzymy, że najlepsze produkty to takie, które są tworzone z pasją, dlatego w naszej działalności stawiamy na lokalnych producentów, którzy wkładają w to serce. Z kim i w jaki sposób współpracujemy na Góreczniku? 

Karp

Pochodzi z Gospodarstwa Rybackiego Karola Girusa w Możdżanowie. Ryba trafia do nas dzięki Krótkiemu Łańcuchowi Dostaw, co przyczynia się do redukcji CO2. 

Pieczywo

Do zup podajemy pieczywo z Piekarni GS Przygodzice. Pieczywo od naszego Sąsiada podajemy Gościom hotelowym podczas śniadań, a także gościom sali bankietowej podczas imprez okolicznościowych. 

Miody

Zawsze tam, gdzie do produkcji dań potrzebne są miody wykorzystujemy te z Doliny Baryczy. Doskonałe produkty dostarcza nam nasz zaufany partner - Gospodarstwo Pasieczne „Gucio” z Sośni. Możesz je kupić na naszym stoisku regionalnym.

Soki naturalne

Nie ma to jak pyszny sok naturalny, tłoczony na miejscu, bez cukru i koncentratu. Taki doskonały produkt regularnie dostarcza nam Gospodarstwo Sadowicze „Dziekan” z Krośnic. Kupisz je na stoisku regionalnym oraz przy kasie. 

Przetwory śliwkowe

Kapitalny smak śliwki z Doliny Baryczy zawdzięczają starannej uprawie oraz prawdziwej pasji, którą wkładają w produkcję przetworów nasi znajomi z Gospodarstwa Sadowniczego Romańczyk z Krośnic. Przetwory kupisz na stoisku regionalnym w Karczmie. 

Wino

Dzięki unikalnemu klimatowi na wzgórzach w Krośnicach Dariusz Przerwa uprawia od 2014 roku winnicę, a ze starannie zebranego owocu tworzy rzemieślnicze wino w swojej Winnicy Anna. Białe idealnie pasują do naszych dań rybnych, natomiast czerwone sprawdzą się w przypadku dań mięsnych i deserów. 

Kultura i warsztaty

Łączymy nasze oferty pobytowe (nocleg + gastronomia + szkolenia) z naszymi Partnerami, którzy mają swoje, sprawdzone przez nas oferty warsztatowe, i tworzymy spójną jedną kompleksową ofertę. Tak dzieje się już w przypadku przyjazdów seniorów, których ukulturalniamy dzięki współpracy z muzykami regionalnymi działającymi w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach oraz których to seniorów wysyłamy na warsztaty folklorystyczne do Folwarku Jeździeckiego Jurand w Przygodziczkach. 

Wszystkie wymienione wyżej produkty i usługi naszych Partnerów szczycą się certyfikatem Dolina Baryczy Poleca potwierdzającym wysoką jakość oraz staranność produkcji. Dostaniesz je na stoisku regionalnym w Karczmie. 

Tak my wspieramy lokalność. 

Pora na Ciebie. 

 

 

 

 

 

 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2022 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search