Ścieżki edukacyjne w Rodzinny Parku Przygód i Edukacji Górecznik

Ścieżki edukacyjne zlokalizowane są wokół stawu Górecznik i stanowią nie lada atrakcję dla najmłodszych. Po pierwsze można tam nauczyć się obcowania z Naturą Doliny Baryczy, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o historii regionu. Wiedzę na temat tego jak żyli nasi przodkowe przekazujemy podczas „Lekcji blisko przyrody”, które organizujemy w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy. Oferta warsztatów regionalnych w naszym Parku Przygód jest sygnowana certyfikatem Dolina Baryczy Poleca. Ze ścieżek edukacyjnych mogą skorzystać także Klienci indywidualni. 

Zapraszamy na ścieżki edukacyjne zlokalizowane na terenie Parku Przygód i Edukacji Górecznik. Oferujemy aż 5 ścieżek edukacyjnych, które mogą być zwiedzone z przewodnikiem (oferta tylko dla grup) oraz indywidualnie (rodziny z dziećmi). W ofercie z przewodnikiem wykwalifikowana osoba zabiera grupę na obiekt i realizuje temat zajęć edukacyjnych pod chmurką. "Lekcje blisko Przyrody" w Rodzinnym Parku Przygód i Edukacji Górecznik to okazja do poszerzenia wiedzy na temat fauny i flory Doliny Baryczy. Zajęcia są realizowane w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy i są ściśle z nim związane. 4 ścieżki edukacyjne mają wskazania do grantów Doliny Baryczy: Zwierząt, Grzybów, Owadów i Dawnej Wsi. 

 

 

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA ZWIERZĄT

Podczas lekcji dzieci karmią kozy, poznają zasady bezpiecznego zachowania się. Uczą się, jakie zwierzęta żyją na wiejskim podwórku oraz rozpoznają inne gatunki hodowlane. Na przykładzie dojenia sztucznej krowy dzieci zdobywają umiejętność pozyskiwania produktów odzwierzęcych.

WSKAZANIE DO GRANTÓW EDUKACYJNYCH:

I. Oferta wykorzystuje następujące potencjały lokalne oraz kulturalny (tradycje i obrzędy) oraz historyczny (fakty i przekazy historyczne, dawne zwyczaje w kuchni);

II. Oferta jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ruchowymi.

 

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA GRZYBÓW

Marzyliście kiedyś, by kapelusze grzybów były tak wielkie, by schować się pod nimi jak krasnale? Teraz możecie to zrobić! Wspólnie poznamy królestwo grzybów, ich budowę i sposoby wykorzystywania. Nauczymy się odróżniać grzyby jadalne od trujących.  Dowiemy się jaka jest ich rola w przyrodzie oraz gdzie tak naprawdę możemy je znaleźć. 

WSKAZANIE DO GRANTÓW EDUKACYJNYCH:

I. Oferta wykorzystuje następujące potencjały lokalne: kulturalny (tradycje i obrzędy); historyczny (fakty i przekazy historyczne, historia Radziwiłłów); przyrodniczy

II. Oferta dotyka problematyki przeciwdziałania skutkom klimatu w dziedzinach: gospodarka odpadami (dbałość o segregację w kontekście zagrożeń dla środowiska) 

III. Oferta jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ruchowymi.

 

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA OWADÓW

Owady podglądane w powiększeniu wydają się zdecydowanie bardziej groźne od swoich odpowiedników występujących w środowisku naturalnym. Są zwierzętami, które odniosły największy sukces ewolucyjny – to pierwsze zwierzęta lądowe, a ich rola dla współczesnego ekosystemu jest nieoceniona. Chcecie, aby Wasza lekcja biologii była ciekawsza? Koniecznie sprawdźcie jak wyglądają czułki biedronki, szczypce skorka pospolitego i aparat gębowy mrówki powiększone kilkaset razy! Te i wiele innych ogromnych owadów czekają na Was i zdradzą Wam o sobie nie jedną tajemnicę!

WSKAZANIE DO GRANTÓW EDUKACYJNYCH DOLINY BARYCZY:

 I. Oferta wykorzystuje następujące potencjały lokalne: przyrodniczy (charakterystyczna dla obszaru flora i fauna, w tym gatunki i obszary chronione);

 II. Oferta dla osób niepełnosprawnych.

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA DAWNEJ WSI

Piękny krajobraz Doliny Baryczy jest żywym pomnikiem historii. Przenieś się do czasów naszych przodków i poznaj dzieje dawnej wsi. Odkryj czym zajmowali się nasi przodkowie i jak wyglądało ich życie codzienne. Tę historię przybliżą Wam nasze eksponaty, które poznamy podczas lekcji. Ścieżka edukacyjno-muzealna prezentująca rozwój wsi i rybactwa w Dolinie Baryczy rozciąga się wzdłuż stawu „Górecznik”.

WSKAZANIE DO GRANTÓW EDUKACYJNYCH:

I. Oferta wykorzystuje następujące potencjały lokalne: kulturalny (tradycje i obrzędy); historyczny (fakty i przekazy historyczne, dawne zwyczaje w kuchni);

II. Oferta dotyka problematyki przeciwdziałania skutkom klimatu w dziedzinach: odnawialne źródła energii (instalacje energii odnawialnej fotowoltaika, instalacje na tablicach edukacyjnych)

III. Oferta jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz ruchowymi.

 

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA DINOZAURÓW

Poznaj historię oraz miejsce występowania tych prehistorycznych gadów. Zrób sobie zdjęcie z jednym z nim lub przy gigantycznym jaju. 

 

 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2023 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search