Lekcje blisko Przyrody

Zapraszamy w tygodniu już od godziny 8:30 wszystkich przedszkolaków, a także uczniów szkoły podstawowej na wspólne odkrywanie świata przyrody Doliny Baryczy - niezwykłej krainy słynącej z niespotykanej przyrody, będącej mozaiką lasów i stawów. Specjalnie dla Was, uczestników wycieczek, jeszcze przed oficjalnym otwarciem dla Klientów indywidualnych otwieramy bramy naszego Parku Przygód i zapraszamy do wspólnej zabawy połączonej z edukacją. 

Jak wyglądają zajęcia w Parku Przygód? Co robimy?

  • Podczas zajęć pokazujemy jak żyją i odżywiają się zwierzęta z naszego regionu;

  • Pokazujemy ekosystem lasów bogatych w grzyby;

  • uczymy dzieci rozpoznawać gatunki owadów. 

Program zajęć dostosowany jest do wieku uczestników oraz zgodny jest z podstawą programową. Od lat jesteśmy w programie Edukacja dla Doliny Baryczy.  Lekcje blisko przyrody prowadzą wyszkoleni przewodnicy - edukatorzy.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty certyfikowanej znakiem Dolina Baryczy Poleca. Dzięki wycieczce zorganizowanej możesz wspólnie z grupą zwiedzić wszystkie atrakcje Parku Przygód: ścieżki edukacyjne, zagrody ze zwierzętami oraz pobawić się w Strefie Rozrywki. 

 

 


OFERTA EDUKACYJNA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI 

REZERWACJA TERMINU WYCIECZKI: 730744199 (pon. - pt. 8:00 - 16:00)


 

OFERTA Z PRZEWODNIKIEM

  • Grupa wchodzi do Parku Przygód z przewodnikiem, który oprowadza po obiekcie, realizuje jedną ze ścieżek edukacyjnych (zobacz ofertę poniżej) i wprowadza do Strefy Rozrywki (atrakcje Strefy dostępne na stronie www.gorecznik.pl/rozrywka

  • Grupa ma możliwość spacerowania po całym obiekcie po zakończeniu lekcji edukacyjnej i zabawie w Strefie Rozrywki). 

Oferta obowiązuje od poniedziałku do piątku. Wybór tej opcji wymaga wcześniejszego kontaktu z opiekunem wycieczek pod numerem oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego wycieczki (patrz na dole): 730 744 199: zapytaj o termin i wybierz jedną ze ścieżek edukacyjnych poniżej. Znajdź więcej informacji na temat ścieżek na portalu www.edukacja.barycz.pl


WARSZTATY REGIONALNE

Zapraszamy na warsztaty, które są organizowane w ramach naszych "Lekcji blisko Przyrody" i szczycą się certyfikatem Dolina Baryczy Poleca.

 

 


ŚCIEŻKI EDUKACYJNE

Zapraszamy na nasze ścieżki edukacyjne, które są zlokalizowane w Parku Przygód - wokół stawu Górecznik. 

 


 

* Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zastrzegamy sobie możliwość unieruchomienia części atrakcji lub całej Strefy Rozrywki. 

 


 


Formularz Zgłoszeniowy Wycieczki

Chcesz zarezerwować termin wycieczki? Pobierz plik PDF (link poniżej), zapisz go u siebie na dysku, wydrukuj, uzupełnij formularz ręcznie lub elektronicznie (w programie komputerowym), zeskanuj i odeślij go nam na adres: animatorzy@gorecznik.pl

Ważne!

Dopiero, gdy go potwierdzimy mailowo wycieczka jest zapisana w naszym kalendarzu. Nie prowadzimy wstępnych rezerwacji terminów. Czasem nasze maile potwierdzające trafiają do SPAM-u lub do Segregatora (Poczta WP). 

Uwaga!

Jeśli zgłoszenie dotyczy kilku terminów wycieczek każdy formularz należy przesłać w osobnym mailu.

Każdy formularz musi mieć zaakceptowany regulamin wejścia do Parku. 

 


Regulamin Parku Przygód

 

Aby móc uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych należy zapoznać się z regulaminem obiektu. Wysłanie formularza zgłoszeniowego wycieczki oznacza jego akceptację.  


 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

Czy mogę wstępnie zarezerwować termin wycieczki? 

Nie prowadzimy wstępnej rezerwacji terminów. Proces zamówienia wycieczki polega na skontaktowaniu się z nami, ustaleniu terminu, a następnie wypełnieniu formularza zgłoszeniowego wycieczki (panel dokumenty do pobrania). Należy go pobrać, wypełnić ręcznie lub elektronicznie, zeskanować i wysłać na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Rezerwacja zostaje potwierdzona wiadomością zwrotną, którą wysyłamy w tylko i wyłącznie w odpowiedzi na maila z formularzem. 

 

Jaki jest program pobytu?  

Program pobytu zależy od potrzeb grupy. Oprócz warsztatów oferujemy przede wszystkim ścieżki edukacyjne. Za każdym razem zapraszamy do zagród ze zwierzętami, które są dostępne 365 dni w roku. Strefa Rozrywki natomiast jest dostępna dla grup od maja do końca września (w październiku przy dobrej pogodzie także). 

 

Jaki długo trwa wycieczka?

Wynika to ściśle z programu wycieczki. Zazwyczaj grupy spędzają u nas od 2 do 3 godzin. 

 

Ile za wstęp płacą osoby niepełnosprawne? 

Zgodnie z wewnętrznymi zasadami osoby niepełnosprawne nie zapłacą za wejście do Parku nic. Podobnie ich opiekunowie. 

 

Czy mogę wziąć ze sobą zupę dla grupy lub danie obiadowe i zjeść je na terenie Parku? 

Niestety nie. Nasza Karczma serwuje dania przygotowane przez naszą kuchnię, dlatego też konsumpcja własnego prowiantu na terenie Parku Przygód jest zabroniona. Pozwalamy na to, aby dzieci zjadły kanapkę, banana oraz inne snacki. 

 

Jak dojechać do Górecznika? Informacja dla kierowcy/pilota

Proszę w nawigację wpisać „Karczma & Hotel Górecznik”, a nie adres obiektu. Niestety wpisanie adresu Antonin Wrocławska 7 nie doprowadzi Państwa do nas, choć jest to właściwy adres. To nie jest nasza wina. Oto właściwe koordynaty miejsca: 

 

51.572775944887134, 17.830604366159694

 

Po wpisaniu tych wartości w Google Mapa powinna się pojawić destynacja. Nasz obiekt znajduje się w Antoninie, ale blisko Przygodzic.

 

Co po przyjeździe? Jak mamy się zachować? Gdzie iść? 

Autobus skręca w PRAWO przy wjeździe na Górecznik. Tam, przy Wigwamie (numer 12 na mapie),  jest parking dla większych aut. Prosiłbym o poinformowanie kierowcy, aby NIE WJEŻDŻAŁ na parking przy Karczmie (numer 1 na mapie). Wejście do Parku wiedzie przez Wigwam - po wyjściu z autobusu proszę się tam udać. Tam grupa musi być odprawiona przed wycieczką przez opiekuna wycieczek lub przez przewodnika. To pierwszy moment, kiedy można tam skorzystać z toalety i poczekać na kogoś z obsługi. Proszę poinformować personel o przyjeździe: wystarczy podać hasło „Grupa np. z Oleśnicy”, „Grupa z Ostrowa Wielkopolskiego” itp. 

 

Gdzie odbywają się zajęcia? 

Jeśli grupa wybrała opcję z przewodnikiem i ścieżki edukacyjne: 

Ścieżki edukacyjne (numer 8, 9, 10 i 11 na mapie) zlokalizowane są wokół stawu i tam odbywają się lekcje blisko przyrody z przewodnikiem/edukatorem. 

Jeśli grupa wybrała opcję z przewodnikiem i ścieżkę dinozaurów:

Wyjątkiem jest ścieżka edukacyjna dinozaurów, która odbywa się w Strefie Rozrywki (nr 7). Warsztaty i ścieżka dinozaurów prowadzona jest przez zewnętrzną osobę - Szymona Górnickiego. 

Jeśli grupa wybrała opcję „BEZ PRZEWODNIKA” (Scenariusz 1 lub 2)

Zapraszamy do Wigwamu, gdzie grupa musi zostać odprawiona przed wejściem na obiekt. 

 

Czy mogę zmienić liczbę osób biorących udział w wycieczce?

 

Każda zmiana w ilości osób biorących udział w wycieczce lub zmiana programu wycieczki musi być zgłoszona nam na minimum 48 godzin przed przyjazdem - najlepiej SMS na numer 730 744 199. Rezygnacja z wycieczki (z innych przyczyn niż pogodowe) musi być zgłoszona natomiast przynajmniej na 1 tydzień przed przyjazdem. Niesprzyjające warunki atmosferyczne są powodem, dla którego wycieczka może lub (w przypadku ostrzeżeń pogodowych) powinna być odwołana. 

Jak wygląda konsumpcja na terenie obiektu? 

Godziny konsumpcji, która płatna jest dodatkowo (miejsce konsumpcji ustalamy z opiekunem wycieczek - wyjątek ognisko w Strefie Rozrywki) ustalamy podczas odprawy z opiekunem wycieczek lub z przewodnikiem na początku wycieczki. Przy planowaniu wycieczki proszę pamiętać, że kuchnia Karczmy funkcjonuje dopiero o godziny 11:45. 

 

Czy nauczyciele płacą za jedzenie?  

Nauczyciel otrzymuje od nas do jedzenia dokładnie to samo, co dzieci w cenie konsumpcji dzieci. Oferujemy też darmową kawę/herbatę - do ustalenia z koordynatorem wycieczek lub przewodnikiem. 

Płatność za wycieczkę - kiedy zapłacę? Czy zapłacę za zamówioną liczbę osób czy osób, które realnie wzięły udział w wycieczce? 

Rozliczamy się zazwyczaj po wycieczce. Miejsce rozliczenia się z opiekunem wycieczek znajduje się w Kawiarni Wigwam. Chęć odebrania faktury zamiast paragonu należy zgłaszać przed wycieczką oraz w przed dokonaniem transakcji w dniu pobytu. Jeśli nie ma tam takiej informacji, to proszę w formularzu koniecznie podać numer NIP. W przypadku innego odbiorcy faktury i innego płatnika faktury należy także o tym poinformować w formularzu. W każdym przypadku konieczne jest zaakceptowanie regulaminu naszego obiektu. 

 

Co w razie niepogody? 

Nic się nie stanie jeśli przerwiemy zajęcia albo z nich zrezygnujemy. Są jednak sytuacje, w których warto poczekać aż chwilowy deszcz po prostu przestanie padać. Sytuację oceniamy na bieżąco poprzez analizę modeli pogodowych na portalach http://www.meteo.pl oraz https://www.yr.no. Jesteśmy w stanie zapewnić całej grupie schronienie w naszym Wigwamie lub pod strzechą drewnianych tarasów, mamy jednak świadomość, że fatalne warunki pogodowe mogą nie pozwolić na przeprowadzenie zajęć.  

 

 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2023 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search