BLOG

Często pytacie nas „Czy na Górecznik można przyjechać pociągiem”. Odpowiadamy, że oczywiście, bo jesteśmy zlokalizowani przy stacji kolejowej „Przygodzice”. Dotrzecie do nas bezpośrednimi pociągami Kolei Wielkopolskich z takich lokalizacji jak Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Jarocin, Ostrzeszów, Kępno czy nawet Poznań. Pamiętajcie, aby za każdym razem sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów. 

Jakim pociągiem dojadę na Górecznik? 

Przystanek „Przygodzice” na linii kolejowej nr 272 jest mały, więc zatrzymują się tutaj pociągi regionalne, a konkretnie składy Kolei Wielkopolskich. Tak się składa, że ten przystanek znajduje się na mapie Poznańskiej Kolei Metropolitalnej. Tabor jest naprawdę nowoczesny, więc na Górecznik dojedziecie nowymi pociągami. 

O czym trzeba pamiętać? 

Żeby sprawdzić rozkład jazdy pociągów i żeby kupić bilet ;) Bilet dla osoby dorosłej z Ostrowa Wielkopolskiego na Górecznik kosztuje 5,4 zł. Rozkład jazdy zmienia się dwa razy w roku - pamiętajcie też o tym. 

Droga z peronu na Górecznik

To zaledwie 2 minuty pieszo, wszakże Górecznik znajduje się po drugiej stronie drogi. 

Widoki po drodze

Jeśli jedziecie z kierunku Ostrowa Wielkopolskiego warto usiąść po prawej stronie pociągu, bo zobaczycie wtedy Dolinę Baryczy w całej okazałości: samą rzekę Barycz oraz Stawy Przygodzickie. 

Do zobaczenia podróżni! 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2023 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search