BLOG

Kolejni seniorzy skorzystali z naszej regionalnej oferty szkoleniowo-warsztatowej. Zaprosiliśmy mieszkańców gminy Wyrzysk do naszego hotelu na jednodniowe szkolenie z przygotowania doskonałej ryby połączone z warsztatami etykiety przy stole oraz kolacją i biesiadą folklorystyczną z muzykami regionalnymi. Drugiego dnia, po śniadaniu nasz Partner Folwark Jeździecki „Jurand” z Przygodziczek zorganizował grupie Biesiadę Regionalną. Oto relacja z wizyty seniorów, którzy skorzystali z naszej certyfikowanej znakiem Dolina Baryczy Poleca oferty.

Pewnego listopadowego popołudnia do Doliny Baryczy zawitali seniorzy z gminy Wyrzysk. Od razu znaleźliśmy wspólny język, ponieważ przez teren samorządu przepływa dobrze nam znana rzeka Noteć, a ponad 60% obszaru gminy to strefa krajobrazu chronionego. Ponadto hoduje się tam karpia. Brzmi znajomo? Jest to doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich form turystyki, więc od razu znaleźliśmy z mieszkańcami tego regionu tematy do rozmów. Ponadto na twarzach często gościły uśmiechy, a to od razu buduje fantastyczne relacje. 

Po zakwaterowaniu w naszym hotelu grupa zaczęła się intensywnie szkolić. Podczas pierwszej części poświęconej strictae tematyce przyrządzania ryby pokazaliśmy seniorom w jaki sposób przygotować rybę w solance, jak przyprawić fileta oraz jak stworzyć panierkę do smażenia ryb w głębokim tłuszczu. Uczestnicy szkolenia chłonęli wiedzę, którą serwował im doświadczony kucharz, prawa ręka naszego szefa Romana Wegnerowicza Tomasz Kujawski. Po szkoleniu przyszedł czas na posiłek - obiad. 

Aby rozruszać nieco kości grupa miała okazję zobaczyć piękny wschód księżyca w Dolinie Baryczy. Podczas spaceru po obiekcie zdradziliśmy historię naszego obiektu oraz opowiedzieliśmy seniorom jak współpracujemy w ramach znaku Dolina Baryczy Poleca. Wielu uczestników spaceru stwierdziło, że to bardzo pożyteczna lekcja, która pokazała mnóstwo możliwości współpracy na poziomie lokalnym oraz pomysłów na codzienną kooperację z producentami czy usługodawcami z najbliższej okolicy. 

Po rozruszaniu kości przyszła pora na warsztaty z etykiety przy stole. Nasz szef sali bankietowej Mateusz Bąkiewicz oraz doświadczony kelner Tadeusz Kościuszko pokazali zgromadzonym jak powinno wyglądać ułożenie sztućców na stole i czego można się po konkretnym ułożeniu widelców, noży czy łyżeczek spodziewać. Było też słów kilka o odpowiednich rodzajach win oraz sposobie ich serwowania. 

Po krótkim odpoczynku zaprosiliśmy seniorów na wspólną aktywność w sali bankietowej - było to spotkanie z dwoma muzykami regionalnymi: Leszkiem Łuczakiem oraz Romanem Gosławskim, który przygotowali prezentację instrumentów oraz warsztaty muzyczne połączone ze wspólnymi śpiewami oraz tańcami. Wieczór zakończył się kolacją oraz możliwością degustowania bufetu zimnych przekąsek Szefa kuchni. 

Po śniadaniu grupa otrzymała od nas mały prezent w postaci produktu sygnowanego marką „Górecznikowe”. To nasze piwo rzemieślnicze warzone przez Browar Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim. Po wymeldowaniu seniorzy z Wyrzysk udali się do Folwarku Jeździeckiego „Jurand” w Przygodziczkach, który zaprosił na „Biesiadę regionalną”. Oferta naszego Partnera to przede wszystkim warsztaty taneczno-muzyczne połączone z konsumpcją. Podczas zajęć choreografka oraz instruktorka tańca ludowego Agata Niedzielska z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach prezentuje stroje ludowe, a także opowiada o różnicach w poszczególnych elementach ubrania lokalnych zespołów tanecznych i śpiewaczych. Ponadto prezentuje także układy taneczne, które następnie realizuje podczas zajęć praktycznych. W towarzystwie muzyków ludowych: Romana Gosławskiego oraz Leszka Łuczaka, którzy grają m.in. na skrzypcach, akordeonie czy koźle razem tworzą niezwykle ciekawy i spójny program oparty na lokalnym folklorze. Warto nadmienić, że przygodzicki GOK jako jeden z pierwszych otrzymał certyfikat Dolina Baryczy Poleca na usługę kulturalną. 

Ogromne podziękowania po całym pobycie, uśmiechnięte twarze oraz pozytywne opinie pozwalają nam po raz kolejny stwierdzić, że nasza oferta jest przede wszystkim kompleksowa, dopasowana do potrzeb osób 65+ oraz na wskroś regionalna. Okazuje się, że nawet osoby o doskonałej wiedzy na temat lokalnego folkloru, w dodatku z Wielkopolski (w ramach tego wyjazdu dotarły do nas panie z zespołu „Osieczanki”) mogą z tych warsztatów wyjść z solidną porcją wiedzy. 

Chcesz zabrać swoją grupę na podobne warsztaty do nas? Skontaktuj się z nami i poznaj ofertę: 730 744 199 lub This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tekst + foto: Tomasz Wojciechowski

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2022 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search