BLOG

7-setowe menu, doskonała atmosfera w naszej sali bankietowej oraz spotkanie z niezwykłymi postaciami polskiej sceny kulinarnej. Za nami kolejna kolacja degustacyjna na Góreczniku - kolejna z udziałem Kurta Schellera, Bartosza Petera oraz Pawła Mieszały. 

Przygotowania do kolacji trwały już od kilku dni, a na dobre rozpoczęły się w czwartek wraz z przyjazdem Kurta Schellera do naszego obiektu. Szef Kurt, od razu po śniadaniu hotelowym ruszył do obowiązków i zaprzągł do tego nasz zespół. W piątek od rana dołączył Bartosz Peter, Kapitan Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy, a skład uzupełnił Paweł Mieszała, który ponownie do Doliny Baryczy przyjechał ze swoim pomocnikiem Damianem Sają. Taki mocny skład jest stałym bywalcom naszych kolacji już dobrze znany, bo Chef Kurt Scheller gościł u nas już trzykrotnie, podobnie Bartosz Peter, a z właścicielem Cukierni Pawlova znamy się i współpracujemy nie tylko przy wyjątkowych okazjach. Ten zacny skład uzupełniał niezawodny team, któremu od stycznia szefuje Magdalena Ossowska. 

W kuchni słychać było rozmowy w trzech językach: rodzimym, angielskim (z Kurtem rozmawiał w tym języku Bartosz Peter) oraz niemieckim (biegle niemieckim włada Magdalena Ossowska). Panowała świetna i kreatywna atmosfera, która doprowadziła do tego, że czuliśmy spokój na długo przed rozpoczęciem kolacji. 

Zdecydowanie wcześniej do naszych rąk trafiło menu przygotowane przez głównych bohaterów kolacji z okazji Dnia Kobiet. Dzięki współpracy z Domem Wina, który reprezentował Tomasz Misiak udało się sparować trzy doskonałe wina do dań. Rozkład jazdy piątkowego wieczoru przedstawiał się następująco: 

  • PREDESER - Yuzucurd  / cremeux mandarynka / lody waniliowe / mus truskawka z rabarbarem / czekolada (autor dania: Paweł Mieszała) 
  • PRZYSTAWKA CIEPŁA - Cepelin z duszonym królikiem / borowik / kawior grzybowy /  kwaśna śmietana (autor dania: Bartosz Peter)
  • PRZYSTAWKA ZIMNA - Terrina z kaczki  / sałatka Waldorf (autor dania: Kurt Scheller)
  • ZUPA - Consomme z ogona wołowego  (autor dania: Bartosz Peter)
  • I DANIE GŁÓWNE - Okoń morski / raki  /  sos maślany / kalarepa / ogórek (autor dania: Bartosz Peter) Wino: Long Valley Ranch Chardonnay (USA) 
  • II DANIE GŁÓWNE - Burak a’la Wellington z medalionem z polędwiczki wieprzowej / sos paprykowo – pomidorowy (autor dania: Kurt Scheller) Wino: Lyngrove Reserve Cabernet Sauvignon (RPA)
  • DESER - Tort opera z makaronikiem / wegańskie lody / sos brzoskwiniowy (autor dania: Paweł Mieszała)  Wino: Luca Bosio Moscato d'Asti  (IT) 

Kameralny recital w wykonaniu Marii Szczap oraz Marka Raczyckiego umilił nam ten świetny wieczór. 

Ogromne podziękowania należą się całej załodze kuchni Karczma & Hotel*** Górecznik, która stanęła na wysokości zadania i stworzyła wspólnie z bohaterami kolacji niesamowitą kulinarną ucztę. Dziękujemy także głównemu Partnerowi wydarzenia, którym po raz kolejny była firma Fine Dine - dostawca talerzy na kolację. Podziękowania również dla naszych dwóch pozostałych Partnerów: Bidfood Farutex oraz Chef’s Culinar. 

To ostatnia kolacja degustacyjna w tym roku, mamy jeszcze wolne miejsca na kolację „Ryba do syta” 2024. Termin kolacji podamy wkrótce. Informacja pod numerem 730 744 199. 

 

Właściciel: 

Górecznik Taurus Sp. z o.o. Sp. k.

Antonin ul. Wrocławska 7
63-421 Przygodzice


Tel. +48 62 724 35 61
Tel. +48 602 266 093

kierownik@gorecznik.pl

Zapisz się do naszego newslettera, a nie minie Cię żadne ważne wydarzenie!
Zapisując się do newslettera akceptujesz postanowienia RODO. Szczegóły dostępne są w zakładce "KONTAKT".

Zobacz nasze opinie na TripAdvisor

Copyright © 2023 Górecznik All Rights Reserved. Designed By © Wedesign TELVICOM

Search